TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Права людини в інтернеті

Учасники/учасниці підбирають назви для наданих фото, використовуючи перелік прав людини для інтернет-користувачів/-ок. Потім надписи порівнюються та обговорюються.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Красноріченський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів" Красноріченської селищної ради Кремінського району Луганської області
Предмет: Інформатика
Тема уроку/години спілкування: Класифікація загроз безпеці та пошкодження даних у комп’ютерних системах. Етичні та правові основи захисту відомостей і даних
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Навчити розпізнавати порушення прав людини в інтернеті, використовуючи співставлення візуальних образів та конкретного правового документа.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- пояснює необхідність захисту даних;

- описує етичні і правові основи захисту даних та інформаційних ресурсів, загрози, що виникають в процесі використання інтернету.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Попросіть учнів/учениць за бажанням утворити пари, кожній з яких дайте конверт з пронумерованими малюнками (але без підписів!) (Додаток 2) та екземпляр спрощеної версії «Посібника з прав людини для інтернет-користувачів» (Додаток 1).
  2. Поясніть, що учні/-ениці мають розкласти малюнки на столі для огляду і на окремому аркуші записати номер малюнка та обрати короткий підпис до нього з «Посібника з прав людини для інтернет-користувачів».
  3. Почергово продемонструйте малюнки на екрані. Попросіть пари по черзі запропонувати підписи та узгодити їх з учнями/-еницями класу.
  4. Продемонструйте аркуш фліпчарту, на якому закріплені аналогічні малюнки. Попросіть дітей під кожним салюнком підписати найбільш влучну назву, яку підібрали разом. Таким чином утворюється постер "Права людини в інтернеті".
  5. Проведіть обговорення:
  • Які емоції ви отримали під час виконання вправи?
  • Що нового ви дізналися про права людини в інтернеті?
  • Як ці права можна застосовувати у вашому повсякденні?
  • Які висновки зробили для себе?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, що права людини в онлайн середовищі та механізми їх захисту існують; розуміють, що необхідно захищати особисті права та права інших людей, свою гідність та конфіденційність.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освіта в сфері прав людини в інтернеті. Методичний посібник. 2015 (спрощена версія Посібника з прав людини для інтернет-користувачів, с.57-59)

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда