ewc ce

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку вправ заявленій тематиці.

Фільтр

«Рулони щастя»

Вправа сприяє формуванню в учнів комунікативних навичок, уміння взаємодіяти з іншими, розв’язання неоднозначних проблем.

П.І.Б. автора: Чайдак Людмила Вікторівна
П.І.Б. співавторів (місце роботи): Королюк Світлана Вікторівна (ПОІППО імені М. В. Остроградського)
E-mail автора: chaidak.2019@gmail.com
Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Кременчуцький ліцей №10 "Лінгвіст" Кременчуцької міської ради Полтавської області
Предмет: інформатика
Тема уроку/години спілкування: Виконання індивідуальних і групових проєктів
Клас: 9
Мета вправи/заняття: формування навичок автономного навчання; аналітичного та критичного мислення; навичок співпраці; поціновування рівності та справедливості; відкритості і поваги до інших думок, переконань, повага до інших; розвиток комунікативних навичок.
Форма/метод роботи: робота у парах
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Прийняття невизначеності та неоднозначності, Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- отримує задоволення від розв’язання неоднозначних проблем; від долання труднощів;

- здатен/здатна оцінити ризики, пов’язані з вибором різних варіантів, провести аналіз недоліків і переваг для всіх варіантів вибору;

- виявляє готовність взаємодіяти та співпрацювати з іншими людьми заради спільних інтересів; 

- підтримує інших, не зважаючи на розбіжності у поглядах.

Навчальні результати з програми навчання:

Учень/учениця:

виконує навчальний проект, що передбачає: визначення проблеми, теми та завдань проекту; розподіл ролей і планування колективної діяльності; добір засобів опрацювання даних; розробку стратегії пошуку інформаційних матеріалів; пошук інформаційних матеріалів і їх аналіз; створення та опрацювання інформаційної моделі.

Тривалість вправи: 25-30 хв.
Інструкція для проведення вправи:

Перший етап . Поділ на групи (1-2 хв.)

На клас (16 чол.) видається 8 паперових рушників – «рулонів щастя» (Додаток 1), в які загорнуті по всій довжині рулону завдання для практичної роботи (Додаток 2). Завдання надруковані на кольоровому двосторонньому папері різних кольорів. Кількість кольорів залежить від того, яка буде проводитися робота: парна чи групова. В кожному рулоні зустрічаються картки різного кольору. Хто з ким виконуватиме практичну роботу та розв’язуватиме завдання, визначає колір, за яким і утворюються пари/група. Учні витягують картки і об`єднуються за кольором картки в пари/ групи.

Другий етап . Парна/групова робота

Розв’язання проєктних завдань

Учні розподіляються за комп’ютерами/робочими столами і виконують парами/групами проєктні завдання з однокольорових карток (Додатки).

Долучаючись до проектної діяльності, пари працюють над навчальним проєктом, пов'язаним із вирішенням певних проблем. При цьому вони набувають знань, які за дидактичним значенням виходять за межі окремого навчального предмету, за межі звичного шкільного середовища, пов'язуючи учнів з реальними соціальними проблемами.

Пари/групи повинні працювати самостійно, вчитель не втручається, оскільки так їм надана свобода і відповідальність, щоб самим виявити свої помилки, і при необхідності, інші учні класу можуть допомогти у вирішенні проблем на етапі підсумку уроку.

Третій етап. Презентація. Групи презентують свою роботу на онлайн дошках.

Четвертий етап. Обговорення

  • Які маєте відчуття після виконаної вправи?
  • Які виникали труднощі під час виконання завдання?
  • Наскільки складно було працювати в парі/команді? Управляти часом?
  • Чому ви навчилися під час цієї вправи?
  • Наскільки усвідомлено ви приймали рішення?
  • Хто з вас у парі/команді виконував проєктне завдання? Як і в якому програмному середовищі?
  • Чому обрали для виконання завдань за комп’ютером саме цього, а не іншого учасника команди?
  • Хто взяв ініціативу у власні руки? Чому?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні отримують задоволення від розв’язання неоднозначних проблем; виявляють готовність взаємодіяти та співпрацювати з іншими людьми заради спільних інтересів;  підтримують інших, не зважаючи на розбіжності у поглядах; удосконалюють навички проєктної діяльності у спосіб активного здобування знань та їх подальшого практичного застосування.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Володимир Давиденко. Кілька слів про щастя

http://www.golos.com.ua/article/298412

Вікіпедія – Вільна енциклопедія

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A9%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8

https://naurok.com.ua/vprava-ruloni-schastya-demokratichna-shkola-167629.html  

Королюк С.В. Проектна діяльність як умова розвитку закладу // Управління в освіті: Матеріали VI Міжнародної науково-практичної конференції, 18-19 квітня 2013 р., м.Львів / С.В.Королюк. – Львів: Видавництво «Тріада Плюс», 2013. – С.146-148.

Королюк С.В. Написання проектів: Методичні рекомендації / [Укл. С.В.Королюк]. – Полтава: ПОІППО, 2013. – 64 с.

Чайдак Л.В. Методична розробка STEM-уроку, проведеного до 44-річчя з дня народження  «Apple» // Методичний вісник. № 169. – травень 2020. –  с. 24-67. https://drive.google.com/file/d/1L45riPbbOggvgGujnQd9hVcx1PFe21PI/view

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Комп’ютерний клас, комп’ютери; 8 паперових рушників; по 2 картки одного кольору з різними завданнями – 8 комплектів різного кольору
Коментарі:

Вправу "Рулони щастя" можна також застосувати на уроці "Пошук та заміна фрагментів тексту" (дана тема вивчається за програмою 8 класу). Тоді у рулонах серед різнокольорових карток повинні бути лише по дві картки одного кольору: з відповідними текстами і завданнями для заміни фрагментів поданих текстів.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

ewc ce mo norw

Програма реалізується у співпраці з БО «Центр освітніх ініціатив» й ІСАР «Єднання»,
за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


logo footer 2 logo2

© 2020 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда