TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Рулони щастя

Вправа сприяє формуванню в учнів та учениць комунікативних навичок, уміння взаємодіяти з іншими, розв’язання неоднозначних проблем.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Кременчуцький ліцей №10 "Лінгвіст" Кременчуцької міської ради Полтавської області
Предмет: Інформатика
Тема уроку/години спілкування: Виконання індивідуальних і групових проєктів
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Сформувати навички автономного навчання, аналітичного та критичного мислення, співпраці, поціновування рівності та справедливості, відкритості і поваги до інших думок, переконань, повага до інших; розвивати комунікативні навички.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Прийняття невизначеності та неоднозначності, Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- виконує навчальний проект, що передбачає: визначення проблеми, теми та завдань проекту; розподіл ролей і планування колективної діяльності; добір засобів опрацювання даних; розробку стратегії пошуку інформаційних матеріалів; пошук інформаційних матеріалів і їх аналіз; створення та опрацювання інформаційної моделі.

Тривалість вправи: 25-30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Перший етап. Об'єднання у групи (1-2 хвилини)

На клас (16 осіб) видайте 8 паперових рушників – «рулонів щастя» (Додаток 1), в які загорнуті по всій довжині рулону завдання для практичної роботи (Додаток 2). Завдання мають бути надруковані на кольоровому двосторонньому папері різних кольорів. Кількість кольорів залежить від того, яка буде проводитися робота: парна чи групова. У кожному рулоні мають зустрічатися картки різного кольору. Поясніть дітям, що те, хто з ким виконуватиме практичну роботу та розв’язуватиме завдання, визначає колір, за яким і мають утворитися пари/група. Попросіть учнів/учениць витягнути картки і об`єднатися за кольором картки в пари/ групи.

Другий етап. Парна/групова робота

Поясніть, що зараз діти розв’язуватимуть проєктні завдання. Запросіть учнів/учениць розподілитися за комп’ютерами/робочими столами і виконати парами/групами проєктні завдання з однокольорових карток (Додатки).

Слідкуйте, щоб пари/групи працювали самостійно, не втручайтеся, оскільки так дітям надано свободу і відповідальність, щоб самим виявити свої помилки, і щоб за необхідності інші учні/учениці класу змогли допомогти у вирішенні проблем на етапі підсумку уроку.

(Долучаючись до проектної діяльності, пари працюють над навчальним проєктом, пов'язаним із вирішенням певних проблем. При цьому вони набувають знань, які за дидактичним значенням виходять за межі окремого навчального предмету, за межі звичного шкільного середовища, пов'язуючи учнів/учениць з реальними соціальними проблемами).

Третій етап. Презентація

Організуйте презентацію груп своєї роботи на онлайн дошках.

Четвертий етап. Обговорення

  • Які маєте відчуття після виконаної вправи?
  • Які виникали труднощі під час виконання завдання?
  • Наскільки складно було працювати в парі/команді? Управляти часом?
  • Наскільки усвідомлено ви приймали рішення?
  • Хто з вас у парі/команді виконував проєктне завдання? Як і в якому програмному середовищі?
  • Чому обрали для виконання завдань за комп’ютером саме цього, а не іншого учасника команди?
  • Хто взяв ініціативу у власні руки? Чому?
  • Чого ви навчилися під час цієї вправи?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці отримують задоволення від розв’язання неоднозначних проблем; виявляють готовність взаємодіяти та співпрацювати з іншими людьми заради спільних інтересів;  підтримують інших, не зважаючи на розбіжності у поглядах; удосконалюють навички проєктної діяльності у спосіб активного здобування знань та їх подальшого практичного застосування.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  • Володимир Давиденко. Кілька слів про щастя Режим доступу: http://www.golos.com.ua/article/298412
  • Вікіпедія – Вільна енциклопедія. Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A9%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8
  • https://naurok.com.ua/vprava-ruloni-schastya-demokratichna-shkola-167629.html  
  • Королюк С.В. Проектна діяльність як умова розвитку закладу // Управління в освіті: Матеріали VI Міжнародної науково-практичної конференції, 18-19 квітня 2013 р., м.Львів / С.В.Королюк. – Львів: Видавництво «Тріада Плюс», 2013. – С.146-148.
  • Королюк С.В. Написання проектів: Методичні рекомендації / [Укл. С.В.Королюк]. – Полтава: ПОІППО, 2013. – 64 с.
  • Чайдак Л.В. Методична розробка STEM-уроку, проведеного до 44-річчя з дня народження  «Apple» // Методичний вісник. № 169. – травень 2020. –  с. 24-67. https://drive.google.com/file/d/1L45riPbbOggvgGujnQd9hVcx1PFe21PI/view
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Комп’ютерний клас, комп’ютери; 8 паперових рушників; по 2 картки одного кольору з різними завданнями – 8 комплектів різного кольору.
Коментарі:

Вправу "Рулони щастя" можна також застосувати на уроці "Пошук та заміна фрагментів тексту" (дана тема вивчається за програмою 8 класу). Тоді у рулонах серед різнокольорових карток повинні бути лише по дві картки одного кольору: з відповідними текстами і завданнями для заміни фрагментів поданих текстів.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда