TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Сервірувальні килимки

Вправа розвиває здатність аналізувати та логічно систематизувати матеріал, користуючись певним алгоритмом, розвиває уміння ефективно співпрацювати з іншими у прийнятті спільного рішення шляхом узагальнення теми «Чотирикутники».
Учні та учениці, базуючись на фактах і досвіді, індивідуально записують ознаки чотирикутників за певним алгоритмом, а потім групою створюють спільну характеристику фігур.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Піщанське НВО "ЗОШ I-III ступенів - дитячий садок"
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Чотирикутники
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Розвивати здатність аналізувати та логічно систематизувати матеріал, користуючись певним алгоритмом, розвивати уміння ефективно співпрацювати з іншими у прийнятті спільного рішення
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Впевненість у собі, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- формулює означення і властивості чотирикутників;

- ззображує чотирикутники;

- ккласифікує чотирикутники за видами.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Роздайте учасникам/-цям картки із зображеними чотирикутниками (паралелограм, прямокутник, ромб, квадрат, трапеція) (Додаток 1) (1 хвилина).
2. Об’єднайте всіх учнів та учениць у 5 мікрогруп за однаковими зображеннями чотирикутників (2 хвилини).
3. Надайте кожній групі килимок (Додаток 2, форма килимка повинна відповідати кількості осіб у групі) та кожному учаснику алгоритм виконання завдання (Додаток 3) (2 хвилини).

4. Попросіть учасників/-ць індивідуально обрати колір маркера та у своєму куті килимка записати відповіді на питання алгоритму (10 хвилин).
5. Поясніть кожній групі, що зараз вони у групах презентуватимуть по черзі свої напрацювання, які  написали індивідуально.(5 хвилин).
6. Тепер запропонуйте групам обговорити, які відповіді за алгоритмом вони будуть записувати посередині килимка, прийшовши до спільного рішення. Кожен/-а з учасників/-ць має маркером свого кольору записати відповідь до певного кроку алгоритму. Таким чином посередині килимка будуть усі чотири кольори (5 хвилин).
7. Прикріпіть килимки до стіни та вислухайте разом презентацію напрацювань всіх груп (5 хвилин).

8. Проведіть обговорення (10 хвилин). Запитання для дебрифінгу:

  • Що ви відчували, коли працювали індивідуально?
  • Як ви вибирали основні ознаки чотирикутника?
  • Що ви відчували, коли працювали у групі?
  • Як ваша група прийшла до спільного алгоритму?
  • Як легше вам працювалося: індивідуально чи разом?
  • Як у реальному житті вам доводиться приймати спільні рішення? Наведіть приклад.
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці розвивають здатність аналізувати та логічно систематизувати матеріал, користуючись певним алгоритмом, уміння ефективно співпрацювати з іншими у прийнятті спільного рішення на засадах рівної участі всіх.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник «Наскрізні компетентності для демократії «60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань», вправа «Обмін цінностями», стор.186.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Ватмани, маркери, картки із зображенням чотирикутників, додатки 2, 3
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда