TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Супергерой/супергероїня

Під час роботи над вправою учні/учениці усвідомлюють свою важливість у процесі вибору лідера/-ки класу та відповідальність за свій вибір. Вправа сприяє розумінню того, що кожна людина має право на свободу думки та вибору.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КЗ "Верхівцевська СЗШ №2 І-ІІІ ступенів" Верхньодніпровської районної ради Дніпропетровської області
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Усе про моїх друзів/подруг
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Спонукати учнів/учениць до обговорення необхідних головних рис характеру лідера/-ки класу, прийти до розуміння змісту статті 21 Загальної декларації прав людини шляхом обміну думками.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • збагачує лексичний запас;
  • усвідомлює значимість правильного вживання прикметників під час опису характеру;
  • розвиває усне та письмове мовлення.
Тривалість вправи: 20 хв
Інструкція для проведення вправи:
  1. Ознайомте учнів/учениць зі статтею 21 Загальної декларації прав людини, за якою кожна людина має право на свободу думки та вибору (Додаток 1).
  2. Об’єднайте дітей у групи по 4-5 осіб.
  3. Роздайте кожній групі кольорові стікери та поясніть, що на них учні/учениці мають занотувати прикметники, які описують якості майбутнього/-ї лідера/-ки класу.
  4. Запросіть представників/-ць груп по черзі зачитати та прикріпити стікери на малюнок «супергероя/супергероїні».
  5. Проведіть обговорення:
  • Як вам працювалось у групі? Що допомагало / заважало працювати в команді?
  • Які прикметники ви обрали?
  • Які саме якості мають бути притаманні лідеру/-ці класу?
  • Чому важливо щоб кожен/-а учень/учениця класу брали участь у виборах?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють важливість участі у процесі вибору лідера/-ки класу, відповідальність за певну частину класного життя. Діти розуміють, що лідера/-ку варто обирати через певні риси характеру, а не через особисті симпатії.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  • Громадянська відповідальність: 80 вправ для формування громадянської та соціальної компетентностей під час вивчення різних шкільних предметів. 5-9 клас. Посібник для вчителя / Рафальська М., Боярчук О., Герасим Н. та ін. – Київ, 2017. – 136 с.
  • Тулбокс для вчителів, вправа «Супергерой/супергероїня» (Микитюк  Людмила).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда