TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Світове кафе «Natural disasters»

Вправа допомагає учасникам/-цям дослідити, як заходи «колективного вирішення питань» можуть бути використані для подання суперечливих питань без потреби у значних базових знаннях.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком, Поза школою
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Ірпінська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням економіки та права №2
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Natural disasters. (Природні лиха)
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Поглибити знання лексичного матеріалу за темою «Natural disasters», відпрацювати вживання Passive Voice, розвинути навички критичного та аналітичного мислення, сформувати почуття громадянської відповідальності за людські вчинки, що впливають на навколишнє середовище та призводять до екологічних катастроф, розвивати навички командної роботи.
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Відповідальність, Мовні, комунікативні вміння та багатомовність, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • відпрацьовує вживання конструкцій з Passive Voice;
  • практикує мовленнєві компетенції з теми “Natural Disasters”.
Тривалість вправи: 30-40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Оголосіть «актуальне» суперечливе питання, наприклад: «Natural disasters are caused by humans» і знайдіть декілька зображень, що його стосуються: фотографії з газет, завантажені з Інтернету, мультфільми тощо. Ця вправа створена для роботи з малою групою, тому вам потрібно знайти стільки зображень, скільки груп ви плануєте створити. Приклейте кожне зображення до середини аркуша для фліпчарту.
  2. Розставте стільці навколо столів для роботи малою групою і покладіть аркуш паперу для фліпчарту із зображенням (Додаток 1) на кожен стіл.
  3. Об’єднайте учасників/учасниць у малі групи і коротко висвітліть питання, з яким ви вирішили працювати у класі.
  4. Попросіть групи обговорити зображення на своєму столі та записати на аркуші фліпчарту будь-які 3 запитання, що виникають у них в контексті питання, намагаючись використовувати конструкції з Passive Voice (7 хвилин).
  5. Після обговорення і запису запитань попросіть групи сісти за новий стіл та обговорити запитання, поставлені попередньою групою. Поясніть, що учні/учениці мають запропонувати деякі відповіді, вживаючи конструкції пасивного стану, та записати їх поряд із запитаннями на листку для фліпчарту. Також повідомте, що за бажанням групи можуть написати більше запитань (7 хвилин).
  6. Організуйте рух груп від столу до столу, поки групи не повернуться за свій стіл.
  7. За потреби організуйте другий раунд та попросіть групи піти по другому колу і повторити процес. Робити це потрібно, доки кожна група не побуває за всіма столами.
  8. Поясніть, що групи мають ходити по колу в кімнаті, зачитуючи запитання і відповіді на кожному зі столів та додаючи свою відповіді.
  9. Попросіть групи після їх повернення до свого столу підсумувати все, зроблене попередниками/-цями, та підготувати короткий виступ.
  10. Запросіть групи презентувати їхні постери.
  11. Провеідть обговорення. Запитання для дебрифінгу:

*How do you feel during the exercise? (Як ви почувалися, виконуючи вправу?)

*What  difficulties did you have while working in a group?  (Які у вас виникали труднощі під час роботи в команді?)

*In what sphere did you feel the lack of knowledge while making decisions? (В якій сфері ви відчували нестачу знань?)

*What did you learn doing this exercise? (Чого ви навчилися під час цієї вправи?)

*Think of some similiar  situations  that you faced in real life? (Пригадайте подібні ситуації, з якими ви стикалися у реальному житті?)

* It is believed that you can not worry about environmental issues until they affect you, what do you think about it? (Вважається, що можна не перейматися екологічними проблемами поки вони не стосуться вас. Що ви думаєте з цього приводу?)

* What ecological projects did you participate? (У яких екологічних проектах ви брали участь?)

 * What was useful for you in this exercise? (Що було корисного для вас у цій вправі?)

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці вчаться збирати та критично аналізувати інформацію, працюють у команді та колективно вирішують суперечливі питання, передбачають та береуть відповідальність за майбутні наслідки своїх учинків.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Життя з протиріччями: Навчання суперечливих питань шляхом освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ). Навчальний курс для вчителів (вправа "Світове кафе", с. 57-59).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Зображення, що стосуються суперечливих питань; папір для фліпчарту. Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені острівцями для 4- 5 груп або стояти навколо 4-5 столів. Матеріали: папір А4 та маркери (2 аркуші та набір маркерів на групу).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда