TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Узи співпраці

Учні/учениці беруть участь у перемовинах щодо прав та обов’язків громадян/-ок, уряду, недержавних організацій та ЗМІ у демократичному суспільстві України; вправа сприяє розумінню зв’язків між правами та відповідальністю, розвиває навички ведення дискусії, заохочує до громадянської відповідальності, стимулює почуття відповідальності, солідарності, справедливості і рівності.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №30 Кіровоградської міської ради міста Кропивницького
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Україна – демократична держава
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Розвивати навички ведення дискусії та співробітництва; заохочувати до громадянської відповідальності; стимулювати почуття відповідальності, солідарності, справедливості і рівності; сприяти розумінню зв’язків між правами та відповідальністю.
Ключова складова громадянської компетентності: Визнання цінності демократії
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Громадянська свідомість, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • надає інформацію та ставить запитання з метою уточнення інформації;
  • висловлює своє ставлення до вчинків, думок, позицій інших людей;
  • порівнює події, факти, явища;
  • висловлює свої почуття та емоції;
  • приймає або відхиляє пропозицію;
  • аргументує свій вибір, точку зору, власну думку;
  • бере участь у дискусії, привертаючи увагу співрозмовника/-ці;
  • висловлює свої переконання, думки, згоду або незгоду, вживаючи Passive Voice, Conditional, Modal verbs та лексику з тем «Засоби масової інформації», «Робота і професія», «Молодіжна культура», «Наука і технічний прогрес», «Україна».
Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Поясніть, що мета цієї вправи — скласти «карту» взаємовідносин між чотирма «акторами» в (ідеальному) демократичному суспільстві.
  2. Об’єднайте учасників/учасниць у чотири рівні групи за кольоровими папірцями (запропонуйте взяти їх з коробки), які представляють чотирьох «акторів» у демократичному суспільстві: школа, НУО (неурядова організація), ЗМІ (засоби масової інформації) і молодь.
  3. Видайте кожній групі олівець та аркуш паперу А4 для записів і попросіть їх, щоб протягом 10 хвилин вони разом визначили роль, яку відіграє у демократичному суспільстві їхній «актор», його природу, головні функції, які він виконує. Під кінець обговорення їм слід визначитися з 5 найважливішими функціями.
  4. Поясніть, що учасники/учасниці мають підготувати свої «листки для записів». Видайте кожній групі великий аркуш паперу (А3 або папір для фліпчарту) і червоний маркер, і попросіть їх написати вгорі аркуша «актора», якого вони представляють, а нижче його п’ять найважливіших функцій ( 5 хвилин).
  5. Роздайте копії «Правил гри» (Додаток 1), попросіть продивитися їх та з’ясувати, що повинен/-на робити кожен/-а учасник/-ця. Потім зберіть «листки для записів» та розкладіть їх посередині кімнати у формі квадрата на відстані біля одного метра. Попросіть членів/членкинь кожної групи зайняти місце біля свого «куточка».
  6. Роздайте кожній групі 6 ниток з клубка або пряжі, скотч та синій маркер.
  7. Дайте сигнал почати переговори. Нагадайте  учасникам/учасницям, що їхня мета — створити «мапу» відносин між різними «акторами», і при досягненні згоди вони мають  з’єднати однією ниткою (за допомогою скотча) два аркуші, що означає прийняття на себе відповідальності (15 хвилин).
  8. Після того, як учасники/учасниці створять “мапу”, запропонуйте всім сісти навколо неї.
  9. Проведіть обговорення. Запитання для дебрифінгу:
    • Чи важко було визначитися з найголовнішими функціями вашої групи? Чи були між вами суперечності? / Was it difficult to determine the most important functions of your group? Were there any contradictions between you?
    • Чи одразу ви погоджувались на висунуту вам вимогу? Чому? / Did you immediately agree to the request? Why?
    • Яка з вимог виявилася найсуперечливішою? Чому? / Which of the requirements turned out to be the most contradictory? Why?
    • Що змусило вас прийняти умови? / What made you accept the requirements?
    • Що є необхідним для успішних перемовин? / What is necessary for successful negotiations?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці розуміють, що у демократичній державі дії влади спрямовані на захист прав і законних інтересів людини і громадянина/-ки, ґрунтуються на засадах справедливості, рівності, законності, поділу влади, широкої участі громадян/-ок у житті держави.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  • КОМПАС: Посібник з освіти з прав людини за участю молоді (вправа «Узи співпраці», с. 299-302).
  • Рамка компетентностей для культури демократії. Том 2.
Коментарі:

Вправа проводиться після вивчення теми.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда