TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Від рішень до правил

Учні/учениці вчатьcя критично сприймати та аналізувати отриману інформацію (співвідносити проблему та пропонувати рішення), формують відповідальне ставлення до споживання води в рамках задоволення тільки необхідних потреб. Працюючи в групах, обговорюють та досягають згоди щодо питань відповідального використання водних ресурсів, вносять пропозиції щодо вирішення цієї проблеми вдома, школі та місті, створюють буклет.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КЗ “Ковельська міська гімназія імені Олени Пчілки”
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Захист навколишнього середовища. Збереження природних ресурсів
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Ознайомити учнів/учениць з однією з цілей сталого розвитку: відповідальне споживання (англ. Responsible consumption); розвивати навички іншомовного спілкування та критичного мислення, навички обговорювати та досягати згоди щодо питань відповідального використання водних ресурсів. Навчити учнів/учениць економно та відповідально використовувати природні ресурси, а саме водні ресурси, та вносити пропозиції щодо вирішення цієї проблеми вдома та у школі, брати відповідальність за свої рішення.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Вміння слухати та спостерігати, Уміння співпрацювати, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- володіє лексичними одиницями з теми;

- уміє описати проблему відповідального споживання, використовуючи Present Simple, модальні дієслова should, ought to, must, have to;

- уміє запропонувати рішення проблеми, використовуючи активну лексику та відповідні мовні кліше;

- демонструє відповідальне ставлення до споживання води в рамках задоволення тільки необхідних потреб;

- наводить приклади відповідального споживання.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Продемонструйте відеоролик про одну з цілей сталого розвитку - відповідальне споживання. (Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=o1Wb2RqQNQ - ролик «Кожна краплина має значення»).

2. Об’єднайте дітей у групи.

Grouping students (об'єднання учнів/учениць у групи): Divide a quotation into a few constitutive parts (“puzzle pieces”), give each student one piece of the puzzle as they arrive at class. Their task is to find the person/people whose puzzle piece connects to theirs. In this way they create a quotation and form a group.

The quotations are:

Water is a soul of the Earth (W. H. Auden).

Water is a driving force of all nature (Leonardo da Vinci).

3. Попросіть дітей у групах обговорити питання. Питання для обговорення мають бути записані на окремих аркушах паперу.

  • Do we use water efficiently? 
  • Are there ways we could be more responsible?

4. Поясніть, що учні/учениці мають працювати групах для створення рішень щодо цілі №12 сталого розвитку, а саме - як відповідально споживати воду. Також поясніть, що дітимають створити буклет з метою захисту природних ресурсів та інформування оточуючих про цю проблему.

5. Запросіть групи презентувати напрацювання та дати відповіді на питання присутніх. Дайте на це 3 хвилини для кожної групи.

6. Проведіть дебрифінг:

  • Яка інформація щодо використання ресурсів є новою для вас?
  • Що може покращити ситуацію із дбайливим ставленням до водних ресурсів на місцевому/ регіональному/національному/глобальному рівнях?
  • Що потрібно зробити для того, аби кожна людина переймалася цим питанням?
  • Чи вважаєте ви, що ставитесь до обмежених ресурсів відповідально?
  • Що може про це свідчити?
  • Що впливає на розвиток відповідальності людини?
  • Що ви б порадили другові/подрузі, аби бути більш відповідальним/-ою у житті?

 

 

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють важливість відповідального ставлення до проблем споживання води. Діти обговорюють і приймають рішення щодо цілі №12 сталого розвитку, а саме як відповідально споживати воду, пропонують правила розумного та відповідального споживання води вдома та школі. 

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  • Рамка компетентностей для культури демократії. Том 1. Контекст, концепції та модель.
  • Рамка компетентностей для культури демократії. Том 2. Дескриптори компетентностей.

для культури демократії.

Коментарі:

Вправа проводиться після вивчення теми "Захист навколишнього середовища". Урок формування та вдосконалення вмінь і навичок усного мовлення.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда