TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Відповідальність, або про COVID - 19 у перший навчальний день

Запропонована вправа поглибить в учнів розуміння про роль фізики в сучасному світі в умовах пандемії, важливість її як важливого компоненту у формуванні відповідальності та громадянської свідомості через практичну діяльність.

 

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 29 Миколаївської міської ради Миколаївської області
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Фізика як навчальний предмет у школі. Правила безпеки у фізичному кабінеті та у «бульбашці» в умовах пандемії.
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Поглибити розуміння відповідальності як умови забезпечення прав особистості, усвідомлення відповідальності за використання досягнень фізики для власної безпеки
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця

Знаннєвий компонент: знає правила безпеки у фізичному кабінеті.

Ціннісний компонент: усвідомлює роль шкільного кабінету та значення фізичних приладів у навчанні фізики,  відповідальність за поведінку у фізичному кабінеті та у бульбашці.

Тривалість вправи: 35 хв.
Інструкція для проведення вправи:

Хід вправи:

1. Визначаємо конкретні проблеми, які має вирішити група. Проблема мусить бути конкретною і реальною, наприклад,

  • • Використання досягнень фізики для власної безпеки, зокрема  5G не викликає COVID-19 і не сприяє його поширенню. Хто і для чого дезінформує людей? 
  • • Щоб захистити своє право навчатися в безпечному середовищі, я можу…
  • • Беремо відповідальність за…, 
  • • Альтернативою захисту пропоную власноруч зроблену модель маски...  В умовах карантину та самоізоляції через через Covid-19 необхідним стало мати засоби особистого захисту – маски. А через високу ціну і можливо часто відсутність даної продукції у дітей в школі, постало питання як зробити таку маску власноруч. Тому четверта група є мейкерською. (Додаток 3. Інструкція для групи щодо виготовлення саморобної моделі маски  з підручних засобів).
  • 2. Формуємо 4 групи по 5-6 осіб. Для цього використовуємо 4-ри розрізані листівки з 6-ти частин з вищезазначеними тематиками проблем. Пропонуємо учасникам обрати частини картинки і об’єднатися в групи. (Додаток 1. Набір карток для поділу на групи).
  • Оголошуємо проблему, над якою працюватиме група.

1-й етап – розуміння проблеми (7 хв.)

  •  Учасники намагаються знайти конкретні відповіді на запитання, чому така проблема існує.
  •  Кожна група отримує великий аркуш паперу А1 і 10 смужок паперу одного кольору. Аркуш А1 треба розділити на 3 колонки.

Учасники записують на смужках свої варіанти відповіді на запитання (на одній смужці – одна відповідь, не обов’язково усі смужки мають бути використані) і наклеюють їх на аркуш в першу колонку у вигляді «килима».

 2-й етап – пошук розв’язання проблеми (7 хв.)

  • Групи отримують по 10 смужок паперу іншого кольору. Учасники обдумують, як можна змінити ситуацію, і записують їх на смужках (на одній смужці – одна відповідь, не обов’язково усі смужки мають бути використані).
  • Нові смужки доклеюють до «килиму» в другу колонку.

 3-й етап – окреслення індивідуальних дій (10 хв.).

  • Кожен з учасників має відповісти на запитання: “Що я особисто роблю протягом року [семестру, трьох місяців], щоб змінити ситуацію? Якими будуть мої конкретні дії?” і записує заплановані власні дії на смужках паперу третього кольору (одна дія – одна смужка). Кожна група збирає свої смужки.
  • Кожна група по черзі читає свою смужку. Якщо в іншій групі є така ж ідея, її відкладають убік. Групи по черзі читають, а ведучий забирає смужки і клеїть їх на стіну так, щоб кожен міг прочитати.
  • Коли ідеї вичерпалися, просимо групи приклеїти смужки, які в них залишилися, до своїх «килимів» у 3-тю колонку.. «Килими» груп теж вивішуємо на стіну.

 4-й етап – оцінювання ідей (3 хв.)

  • Оцінюємо реалістичність наших намірів. Кожен учасник отримує по 2 наклейки різних кольорів. Один колір означає – я напевно це зроблю. Інший – я спробую це зробити.
  •  Учасники ходять по класу, перечитують ідеї і чіпляють наклейки.

 На завершення можна подивитися, чи є в нас «найпопулярніші» ідеї – ті, за які «проголосувало» найбільше учасників. Підводимо підсумки: ми з’ясували, що кожен із нас може зробити для вирішення проблеми.

Обговорення (дебрифінг). (8 хв.)

 Додаток 2. Рефлексійний кубик для дебрифінгу:

  • ·         З якими складнощами Ви зіткнулися під час вправи?
  • ·         Як група справлялася з різноманіттям думок/ідей, прийнятих рішень?
  • ·         Як ви домовлялися?
  • ·         Що ви відчували, коли брали участь у вправі?
  • ·         Що ви навчилися в цій вправі? Що б ви могли для себе взяти з цього досвіду?
  • ·         Який зв'язок із щоденним досвідом ви можете зробити?
  • Яка роль фізики в сучасному світі в умовах пандемії?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють відповідальність за використання досягнень фізики для власної безпеки в умовах пандемії, самостійно додають до переліку інструкції з безпеки у фізичному кабінеті додаткові правила.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Інтерактивна вправа “Килим ідей”

https://docs.google.com/document/d/1XTyJU3hlXGwCT-1qObxgTt0aZAciB8wL/edit

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці мають бути розміщені острівцями для 4 груп або стояти навколо 4 столів Матеріали: ножиці (одні на групу), папір А1 (1 аркуш на групу), різнокольорові смужки, паперовий рушник, канцелярські резинки;, канцелярський степлер.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда