TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

За кожною світлиною своя історія

Вправа навчає дітей, що перше уявлення може бути хибним, шляхом відпрацювання навичок критичного та свідомого мислення.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Нововоронцовський заклад повної загальної середньої освіти №1 Нововоронцовської селищної ради
Предмет: Читання
Тема уроку/години спілкування: Шотландська народна казка “Лисиця та Яструб”
Клас: 2
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- може проаналізувати прочитаний твір;

- виразно читає;

- може ідентифікувати засоби виразності.

Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Об’єднайте учнів/учениць у групи по 5 учасників/учасниць шляхом розрахунку на 1,2,3... (1хвилина).
  2. Запропонуйте учням/ученицям кожної групи розглянути малюнок, на якому зображена Лисичка, та записати дві риси характеру героїні на аркуші (3 хвилини).
  3. Роздайте учасникам/учасницям груп малюнок (Додаток), на якому зображено, як Лисичка спіймала Яструба. Запропонуйте кожному/-ій усно скласти словесний портрет Лисички (1 хвилина).
  4. Запропонуйте представнику/-ці від кожної групи розказати словесний портрет Лисички, наголосивши, яка риса характеру в ньому переважає (6 хвилин).
  5. Запропонуйте учасникам/учасницям кожному зі свого аркуша прочитати  казку “Лисиця та Яструб” до моменту розв’язки (текст роздайте  заздалегідь) (5 хвилин).
  6. Запропонуйте обговорити у групах, як закінчиться казка (3 хвилини).
  7. Дайте завдання групам дочитати казку до кінця та дати відповідь, чи співпав їхній варіант кінцівки з оригіналом кінцівки казки (3 хвилини).
  8. Обговоріть з кожною групою (інші слухають), чому їхні очікування не співпали з реальною кінцівкою казки? Попросіть учасників/-ць групи назвати 2 основних причини (8 хвилин).
  9. Проведіть дебрифінг. Обговорить з учнями/ученицями такі питання:
  • Що ви відчули, коли кінцівка казки, вигадана вашою групою, не співпала з реальною кінцівкою казки?
  • Чого кожного/-у з вас навчила ця казка?
  • Про що ви будете пам’ятати, складаючи перше враження про людину чи явище?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці вчаться аналітично та критично мислити шляхом читання та аналізу тексту казки; усвідомлюють силу та вплив наших уявлень на людей та хід подій.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Освітня збірка: Усі різні – усі рівні. Ідеї, ресурси, методи і вправи для неформальної міжкультурної освіти молодих людей та дорослих, - 3тє видання, 2016, с. 82.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Малюнки, на яких зображена хитра Лисичка, Лисичка та Журавель; два тексти казки: без розв’язки та з розв’язкою.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда