TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Виборча кампанія

Вправа сприяє поглибленню знань з питань демократії, демократичного вибору. Учасники та учасниці, базуючись на фактах, досвіді, усвідомлюють вплив засобів масової інформації на людину.

Застосування вправи: Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 30 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області
Предмет: Громадянська освіта
Тема уроку/години спілкування: Вплив ЗМІ на свідомість людини
Клас: 10
Мета вправи/заняття: Сформувати розуміння, що ЗМІ можуть не лише позитивно, а й негативно впливати на свідомість людини; поглибити розуміння демократії, демократичного вибору.
Ключова складова громадянської компетентності: Аналітичне та критичне мислення
Додаткова/і складова/і компетентності: Вміння слухати та спостерігати, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- виявляє комунікативні уміння.

Тривалість вправи: 40 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Продемонструйте дітям дві картки «Погоджуюсь» та «Не погоджуюсь» та поясніть, що після виголошення вами твердження, вони з ним мають погодитись або ні.
  2. Прочитайте вголос вибране твердження (Додаток), яке стосується впливу ЗМІ на людину.
  3. Поясніть, що учасники мають стати вздовж стіни, між картками, відповідно до власної позиції щодо цього твердження.
  4. Коли всі встали вздовж стіни, запросіть двох осіб, які стоять по краях, сісти на стільці, що стоятимуть посередині кімнати. Запропонуйте всім іншим зібратися навколо стільців, ставши за особою, з чиєю думкою вони погоджуються, або зайняти місце в центрі, якщо вони не визначилися.
  5. Дайте людям, які сидять на стільцях, 1 хвилину для викладу свого обґрунтування згоди або незгоди з твердженням. Попередьте, що ніхто не повинен перебивати або допомагати їм.
  6. Після завершення 1 хвилини попросіть усіх визначитися і стати біля тієї людини, з думкою якої він/вона згоден/-а.
  7. Об`єднайте учнів/учениць у дві групи за кольором метеликів, які знаходяться у скриньці. Поясніть, що у групах діти мають підготувати аргументи на підтримку своєї позиції. На це завдання дайте 5 хвилин. Зауважте, що дві людини, які сидять на стільцях, і є спікерам/-ками.
  8. Після завершення 5 хвилин поверніть групи. Попросіть кожного/-у спікер/-ку довести, що саме з твердженнями його/її команди всі мають погодитись.
  9. Надайте кожному/-ій виступаючому/-ій по 3 хвилини для презентації аргументів.
  10. Після цього поясніть, що представники/-ці однієї групи можуть перейти в до іншої, якщо аргументи спікера/-ки з іншої команди є більш переконливими.
  11. Надайте групам ще по 2 хвилини, щоб обдумати свої аргументи.
  12. Зберіть усіх в коло для обговорення вправи. Питання для обговорення:
  • Які емоції відчуваєте ?
  • Як впливають ЗМІ на думку людини?
  • Наскільки ми можемо довіряти інформації, яку нам пропонують ЗМІ?
  • Як части ви роздумуєте над тим, наскільки є достовірною інформація, яку ви використовуєте?
  • Як вам працювалось разом? Як досягали порозуміння?
  • Як досвід, який ви отримали на уроці, може знадобитися вам у житті?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти усвідомлюють, що люди самі обирають, якій інформації нам довіряти, а якій - ні. ЗМІ впливають на думку людини, тому інформацію, яку ми отримуємо, слід ретельно перевіряти.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  • Компас: посібник з освіти в області прав людини за участі молоді» ст. 98-100.
  • Рамка компетентностей для культури демократії.
Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Приміщення, де багато місця, щоб учасники/-ці могли вільно пересуватись; 2 стільці; аркуші паперу формату А4 (10 шт.); кольорові олівці або маркери для позначень; скотч.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда