ewc ce

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Я у цьому світі

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина є особистістю, вона індивідуальна, вирізняється з-поміж інших, має власне життя й інтереси.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Кущівська гімназія Міської ради міста Кропивницького" (Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Кіровоградської міської ради Кіровоградської області)
Предмет: Українська мова
Тема уроку/години спілкування: Ділові папери. Автобіографія (українська мова). Я, моя родина, мої друзі/подруги (англійська мова)
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Вправа спонукає дітей подумати про множинність своїх ідентичностей, завдяки чому вони можуть довідатися більше про себе та інших, поважати одне одного та співпереживати.
Форма/метод роботи: індивідуальна робота, групова робота
Ключова складова громадянської компетентності: Мовні, комунікативні вміння та багатомовність
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага, Емпатія
Очікувані результати:

Учень/учениця:

 • може висловити свою думку щодо окресленої проблеми;
 • поважає іншу людину як рівну собі;
 • висловлює співчуття щодо неприємних речей, які зауважив/-ла в житті інших людей.
Навчальні результати з програми навчання:

Учень/учениця:

 • складає письмові висловлення на визначену тему, використовуючи в них виражальні можливості простих та складних (складносурядних, складносклапідрядних) речень;
 • активізує лексику з тем «Я, моя родина, мої друзі/подруги» (автобіографія);
 • відпрацьовує граматичні часи (Present Simple, Past Simple, Past Perfect, Past Perfect Continious, Future Simple);
 • практикує у мовленні граматичні структури: Conditionals I, II; verb+ing, to+verb, If I were you … I wish, if only, had better, would rather, relative clause with whose/who/which/that Do you mind if…?, I don’t mind if…
Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
 1. Об’єднайте учнів/учениць у дві групи. Для цього підійдіть до кожного/-ї учасника/-ці з “чарівною корзинкою” і запропонуйте взяти одну цукерку (цукерка, обгортка якої підписана іноземною мовою - англієць/-ка, українською - українець/-ка).
 2. Запропонуйте кожному/-ій учаснику/-ці групи заповнити анкету (Додаток 1) самостійно (група англійців/-ок - англійською мовою, група українців/-ок - українською).
 3. Далі попросіть учасників/-ць груп обмінятися в парах анкетами та ознайомитися з ними (група англійців/-ок обмінюється своїми заповненими анкетами з групою українців/-ок).
 4. Поясніть, що учасники/-ці мають розповісти про те, що їх найбільше зацікавило в анкеті інших учасників/-ць (на основі фактів з анкети), причому тією мовою, якою заповнена анкета.
 5.  Проведіть дебрифінг (Питання мають бути розроблені двома мовами: українською та англійською. Вони мають бути розміщені на електронній дошці. Попросіть учасників/-ць самостійно вибрати, якою мовою говорити). Питання для дебрифінгу:
 • Як ви почувалися, коли дістали англійську цукерку? українську? / How did you feel when you got the English candy?
 • Що найцікавішого ви дізналися про однокласників/-ць? / What was the most interesting thing you learned about someone?
 • Яке питання виявилося для вас найскладнішим? Чому? / Which question was the most difficult for you? Why?
 • Що ви можете зробити, щоб допомогти іншим пережити негативний досвід? / What can you do to help others experience negative experiences?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють множинність своїх ідентичностей, зрозумівши глибше себе та інших, стають згуртованішими і дружнішими; співпереживають та поважають думку інших.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Український переклад: Наскрізні компетентності для демократії: 60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань. Видання друге© Європейський центр ім. Верґеланда, травень 2019 (вправа “Покажи мені свій паспорт”, с.73-74).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: “Чарівна” корзинка, цукерки червоного та жовтого кольорів, роздруковані анкети англійською та українською мовами, кулькові ручки.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

ewc ce mo norw

Програма реалізується у співпраці з БО «Центр освітніх ініціатив» й ІСАР «Єднання»,
за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


logo footer 2 logo2

© 2022 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда