TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Я зможу!

Вправа сприяє усвідомленню, що будь-які життєві труднощі можна здолати. Головне – як ти до цього ставишся, чи здатний/а в непередбачуваній ситуації зробити акцент на перевагах, порадіти отриманому досвіду і впевнено перемогти складні обставини.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Канівська гімназія імені Івана Франка Канівської міської ради Черкаської області
Предмет: Зарубіжна література
Тема уроку/години спілкування: Елеонор Портер. «Полліанна». Щирість, мужність і оптимізм героїні твору, її вплив на життя міста.
Клас: 5
Мета вправи/заняття: Підготувати психологічно учнів до сприйняття нового твору та знайомства з позитивною життєвою філософією його героїні на прикладі впевненого ставлення у здатності долати життєві труднощі, конструктивних думок та дій у непередбачуваних обставинах.
Ключова складова громадянської компетентності: Впевненість у собі
Додаткова/і складова/і компетентності: Прийняття невизначеності та неоднозначності
Очікувані результати:

Ключові компетентності

Учень (учениця):

усвідомлює переваги позитивного мислення для збереження здоров’я;

характеризує героїв творів щодо їхньої винахідливості, підприємливості та кмітливості.

Тривалість вправи: 25 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Вправа проводиться перед початком вивчення даного твору.

-        Сьогодні ми з вами почнемо знайомство з дивовижною дівчинкою на ім’я Полліанна, яка любила гру в радість. Незважаючи на складні життєві обставини, в яких вона опинилась, дівчинка не сумує і своїм умінням радіти всьому, що трапляється з нею в житті, спочатку дивує, а потім і змінює життя всіх жителів маленького провінційного містечка. Наприклад, що б ви сказали, якби ви замість довгоочікуваної ляльки в подарунок отримали милиці?

-        Тож зараз ми спробуємо з вами пограти в радість. Для цього прошу вас об’єднатися в 4 групи: радість, щастя, успіх, задоволення.

Завдання: обговорити запропоновані  ситуації (Додаток 1) та визначити і записати позитивні сторони цього досвіду. Аркуш розділений на дві частини: зліва - приклади життєвих труднощів чи непередбачуваних ситуацій, справа - ви маєте написати позитивні сторони цього досвіду, починаючи фразу словами «Я радію…», «Я щасливий/а…» (10 хв.)

-     Представте результати своєї діяльності (5 хв.)

Учитель/ка читає ситуації по черзі з колонки “Мені сумно…”, представник/ця кожної команди зачитує відповідний варіант ситуації з колонки “Я радію…”

Дебрифінг (10 хв.)

-        Що ви відчували, коли ознайомилися з отриманими ситуаціями? Скористайтесь “Колом почуттів” за потреби (додаток 2).

-        Чи відбувалися у вашому житті якісь неприємні ситуації і як ви до цього ставилися? Які висновки робили?

-        Що ви відчували під час визначення позитивних сторін запропонованих ситуацій?

-        Що ви можете сказати про героїню твору, яка грала в таку гру?

-        Що ви дізналися про себе під час виконання цього завдання?

-        Розкажіть ситуацію зі свого життя, коли вам вдалося впевнено здолати життєві труднощі.

-        Як ви зможете використовувати отриманий досвід надалі?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні усвідомлюють, що будь-які життєві труднощі можна здолати, висловлюють готовність в непередбачуваній ситуації зробити акцент на  перевагах і впевнено перемогти складні обставини.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Наскрізні компетентності для демократії. Видання друге. 60 вправ для розвитку та оцінювання ставлень, умінь і знань («Як вчитися з неприємного досвіду», с. 51-52).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: стільці розміщено острівцями для 4 груп або стоять навколо 4 столів. Матеріали: 4 картки ситуацій з додатка 1, 1 коло почуттів на дошці, 4 ручки.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда