TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Як використовувати ліс – Каштанія і Пальманія

Вправа сприяє усвідомленню, що ліси можна використовувати по-різному, а вибір призначення лісу залежить від економічного, соціального розвитку суспільства, забезпеченості потреб людей в країні та екологічних пріоритетів. Діти, спираючись на свій досвід та цінності та певні факти, розуміють це в ході розгляду різних підходів до використання лісу.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Сарненський районний ліцей "Лідер"
Предмет: Географія
Тема уроку/години спілкування: Лісове господарство
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Формувати розуміння вибору шляхів використання лісових ресурсів у демократичному суспільстві з врахуванням їх переваг і недоліків; розглянути ставлення до використання лісових ресурсів із врахуванням забезпечення потреб людей; розвивати екологічний та економічний світогляд дітей; формувати уявлення про природокористування та переважаючі його види в країнах світу з різним рівнем економічного та соціального розвитку.
Ключова складова громадянської компетентності: Громадянська свідомість
Додаткова/і складова/і компетентності: Прийняття невизначеності та неоднозначності, Знання та критичне розуміння світу
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- усвідомлює відповідальність кожної людини за збереження лісових ресурсів, важливість їх раціонального використання, вплив людини на різну лісозабезпеченість країн світу.

Тривалість вправи: 45 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

Крок 1. Об'єднайте клас довільно у дві групи. Одна група – це країна Каштанія, інша – Пальманія (1 хвилина).

Крок 2. Повідомте дітям, що Каштанія – приклад країни з високим соціально-економічним розвитком, а Пальманія – країни з низьким соціально-економічним розвитком. Для повнішого розуміння відмінностей між країнами роздайте учням/ученицям короткий опис країн (див. Додаток 1) (2-3 хвилини на ознайомлення).

Крок 3. Поясніть, що у кожній країні є три політичні сили чи громадські рухи, що пропонують різні напрями використання лісу – в Каштанії: партії «Екодім», «Соціальна рівність», «Нувориш», а в Пальманії – партія «За розвиток», міжнародна організація «Легені планети» та місцева влада. Запропонуйте учням-еницям у двох групах прочитати, як пропонують використовувати ліс ці політичні сили та громадські рухи, й обрати одну партію чи рух, який пропонує шляхи використання лісу, які, на їхню думку, найбільш правильні (див. Додаток 3) (10 хвилин)*

* Залежно від рівня підготовки дітей чи часу у кожній з країн можна створити по 3 групи таким чином, щоб кожна група представляла одну з політичних силі і рухів та виступала від їхнього імені. Цей варіант вимагає більших організаційних зусиль, але через сторення менших груп сприяє більш активному залученню учнів/-ениць.

Крок 4. Попросіть дітей дати відповіді на питання про можливе використання лісу з врахуванням вибраної вами політичної сили чи громадського руху (див. Додаток 2) (10 хвилин).

Крок 5. Проведіть обговорення (20 хвилин).

У ході обговорення розглядаємо такі питання:

  1. Як вам працювалося? Що було просто, а що викликало труднощі?
  2. Чому ви обрали саме цю політичну силу чи громадський рух? На задоволення яких потреб ви розраховували, роблячи свій вибір (якщо це актуально)?
  3. Як можна використовувати ліс так, щоб не завдати збитків суспільству чи шкоди для природи? 
  4. Чи складно було врахувати всі небезпеки та ризики у вашому виборі? Чому?
  5. Наскільки узгоджуються економічні інтереси суспільства з екологічними нормами?
  6. Як використовується більшість лісів у країнах з високим та низьким рівнями розвитку?
  7. Як впливає на це ступінь задоволення потреб людей?
  8. Яким може бути призначення лісу? 
  9. Чому при виборі призначення лісу, інтереси громадян та держави не завжди збігаються? 
  10. Як місцева громада може домогтись зміни призначення лісу?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти усвідомлюють, що ліс може мати різне призначення. При виборі призначення лісу враховуються економічні, соціальні, екологічні чинники та рівень задоволення потреб людей, тобто, соціально-економічний розвиток суспільства чи країни.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Авторська вправа

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Діти мають сидіти в колі, обличчями одне до одного. Якщо ви обираєте варіант з двома групами, то для кожної з’єднайте 2-3 парти, кількість дітей у групі – 8-10, діти сідають по периметру парт. Якщо ви обрали варіант на 6 груп, то для кожної групи – одна парта, а кількість дітей в групі 2-5. Роздаткові матеріали: опис країн – 1 аркуш на дві дитини; запитання про можливе використання лісу – 1 аркуш на дві дитини; описи використання лісу - 1 аркуш на дві дитини, папір для нотаток (листочки з зошитів), ручки, олівці.
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда