TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Яка професія мені підходить

Учні та учениці відчувають відповідальність за вибір власної професії.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Гаврилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Каланчацької селищної ради Херсонської області
Предмет: Математика
Тема уроку/години спілкування: Теорема Вієта
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Формувати вміння представляти й аргументувати свою позицію.
Ключова складова громадянської компетентності: Знання самого себе та критична самооцінка
Додаткова/і складова/і компетентності: Впевненість у собі
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- формулює теорему Вієта;

- розв’язує вправи, що передбачають знаходження коренів квадратних рівнянь.

Тривалість вправи: 15 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. На етапі мотивації навчальної діяльності розкажіть учням та ученицям про відомого французького математика Франсуа Вієта (Додаток 1).

2. Далі проведіть обговорення за змістом почутого:

  1. Чи необхідно людині знати математику в сучасному інформаційному світі?
  2. Які риси характеру притаманні справжнім професіоналам/-кам?
  3. Чи можна ці риси розвивати за допомогою математичних знань?
  4. Які виклики сучасного світу пов’язані з математичними компетентностями людини-майбутнього?

3. Після цього запропонуйте дітям взяти участь у грі «Ринок праці».

Роздайте кожній дитині пропозиції на картці щодо роботи (Додаток 2). Поясніть, що діти мають вирішити, приймати їм запропоновану пропозицію чи ні, та записати свої причини в роздатковому матеріалі. Тоді вони можуть шукати іншу роботу. Прокоментуйте, що учні та учениці можуть помінятися пропозиціями одне з одним або обміняти свої картки на одну з карток на столі вчителя/-ьки. Вони мають записати усі робочі місця, запропоновані їм, і вказати свої причини прийняття або відмови від них. Якщо учні та учениці знайдуть роботу, яка їм подобається, то вони просто мають залишити картку у себе. Якщо вони просто покладуть свої картки, але не візьмуть замість них інші, це означає, що вони залишаються безробітними. Діти мають працювати самостійно, ваша роль - спостерігати за роботою.

4. Проведіть дебрифінг. Запитання для обговорення:

  • Хто з вас прийняв пропозицію роботи? Хто ні? Чому?
  • Якими були причини вибору? (під час відповіді на це запитання можна запропонувати дітям об’єднатися в групи по 4–5 осіб, визначити і представити список з трьох критеріїв, за якими вони визначали свою роботу).
  • Що вас цікавить і що ви любите робити?
  • Що у вас добре виходить?
  • Які ваші сильні сторони?
  • Що ви можете зробити найкраще, коли стикатиметеся з конкуренцією?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Діти відчувають відповідальність у виборі професії. Вправа допоможе їм побачити їхні сильні сторони і вподобання, проаналізувати потреби та бажання, уміння та навички, дослідити власний профіль компетентностей.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:
  1. Беремо участь у демократії: плани уроків з ОДГ/ОПЛ для старших класів  середньої  школи  /  Р.  Голлоб,  П.  Крапф,  В.  Вайдінгер.  –  Пер.  з  англ.  та  адаптація  Л.  І.  Паращенко,  Ю.  О.  Молчанової;  заг.  ред.  укр. версії:  Н.  Г.  Протасова.  –  К.  :  Основа,  2016.  –  Т.  4,  с. 49–51.
  2. Математика. Біографії та портрети / І. Кирдей, Т. Нартова, М. Швець та ін. — Київ: «Вид. дім  «Перше вересня», 2016. — 136 с. — (Бібліотека «Шкільного світу»).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда