TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Яка професія мені підходить

Дана вправа дає можливість учням та ученицям зрозуміти, які труднощі постають перед молоддю, що стоїть перед вибором професії. Учасники та учасниці груп активно долучаються до дискусій, наводять аргументи щодо критеріїв вибору професії. Вправа спонукає дітей мислити критично та оцінювати свої дії.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Комунальний заклад "Красноріченський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів" Красноріченської селищної ради Кремінського району Луганської області
Предмет: Економіка
Тема уроку/години спілкування: Можливості вибору виду діяльності для молодої людини
Клас: 8
Мета вправи/заняття: Сформувати розуміння власної відповідальності дітей у виборі професії, спонукати до критичного аналізу та самооцінки.
Ключова складова громадянської компетентності: Відповідальність
Додаткова/і складова/і компетентності: Впевненість у собі, Аналітичне та критичне мислення, Гнучкість та вміння адаптуватися, Знання самого себе та критична самооцінка
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- називає основні професії у різних галузях людської діяльності;

- усвідомлює власну відповідальність у виборі професії;

- визначає основні чинники, що впливають на вдалий вибір професії;

- знає і розуміє всі етапи вибору майбутньої професії;

- знає законодавчі основи регулювання ринку праці молоді;

- розуміє значення інвестицій у навчання.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Запропонуйте дітям взяти участь у грі «Ринок праці».

2. Роздайте кожній дитині картку із пропозицією роботи ( Додаток 1. Картки "Алгоритми вибору професії", Роздатковий матеріал "Професії").

3. Поясніть, що діти мають вирішити: приймати їм запропоновану пропозицію чи ні, записати свої причини в роздатковому матеріалі. Тоді вони можуть шукати іншу роботу.

4. Розкажіть, що учні/учениці можуть помінятися пропозиціями одне з одним або обміняти свої картки на одну з карток на столі вчителя/-ьки. Вони мають записати всі робочі місця, запропоновані їм, і вказати свої причини прийняття або відмови від них. Якщо учні/учениці знайдуть роботу, яка їм подобається, то вони мають залишити картку у себе. Якщо вони просто покладуть свої картки, але не візьмуть замість них інші, це означає, що вони залишаються безробітними. Діти мають працювати самостійно, спостерігайте за процесом.

5. Запропонуйте дітям об’єднатися в групи по 4–5 осіб, визначити і представити список з трьох критеріїв, за якими вони визначали свою роботу.

6. Організуйте презентацію напрацювань груп.

7. Проведіть обговорення за такими запитаннями:

  • Хто з вас прийняв пропозицію роботи? Хто ні? Чому?
  • Якими були причини вибору?
  • Що вплинуло на ваш вибір?
  • Що мене цікавить і що я люблю робити?
  • Що у мене добре виходить?
  • Які мої сильні сторони?
  • Що я можу зробити найкраще, коли стикатимуся з конкуренцією?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці критично підходять до вибору професії.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда