TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Жінки в науці

Вправа про рівноправність між чоловіком та жінкою (у тому числі, у науці), про повагу до прав людини. Учні та учениці шукають інформацію про жінок-фізикинь за допомогою  інтернет-джерел. Дана вправа є своєрідним запрошенням до подальшої розмови про рівноправність між чоловіком та жінкою.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №87 Харківської міської ради Харківської області
Предмет: Фізика
Тема уроку/години спілкування: Захист проєктів з теми "Видатні вчені-фізики та -фізикині"
Клас: 7
Мета вправи/заняття: Поінформувати та просвітити учнів та учениць щодо гендерної дискримінації в суспільстві; ознайомити дітей з питанням забезпечення рівних прав жінок та чоловіків; розширити знання учнівства про жінок-фізикинь.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Аналітичне та критичне мислення, Уміння співпрацювати
Очікувані результати:

Учень/учениця:

- оцінює внесок українських та іноземних учених-фізиків/фізикинь і винахідників/винахідниць у суспільний розвиток, у розвиток і становлення механіки та техніки, у розвиток знань про перетворення енергії.

Тривалість вправи: 35 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Наголосіть на роль видатних вчених–фізиків і фізикинь у розвитку науки і техніки. Запропонуйте учням пригадати вчених–фізиків і фізикинь та їх винаходи.
  1. Об’єднайте учнів та учениць у малі групи, запропонуйте їм знайти інформацію в інтернеті про 5 жінок-вчених та вписати прізвище вченої в картку (Додаток 1). Наголосіть на необхідності спільної роботи в групі.
  1. Після закінчення роботи зберіть картки та продивіться їх, щоб виключити однакові імена учених. Після цього всі картки складіть разом.
  1. Запропонуйте групам шляхом жеребкування вибрати одну картку з іменем вченої. Попросіть учнів і учениць знайти інформацію про винаходи цих вчених та вписати це в картку (Додаток 2).
  1. Після завершення роботи запросіть представника/-цю від групи до презентації результатів.
  2. Перейдіть до обговорення. Запитання для дебрифінгу:

- Якою є роль жінок-учених у розвитку науки?

- У чому ви вбачаєте відмінність між науковцем–чоловіком та науковцею-жінкою?

- Як ви вважаєте, чому жінок в науці менше ніж чоловіків?

- Чому важлива рівноправність між чоловіком та жінкою?

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці роблять до висновок про необхідність рівноправності між чоловіком та жінкою в усіх сферах життя і, зокрема, в науці.

Додаткові матеріали: Завантажити файл...
Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

«Живемо в демократії». Плани уроків з питань освіти ОДГ/ОПЛ. Том ІІІ («Рівноправність між чоловіком та жінкою» с. 52).

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Облаштування класної кімнати: парти і стільці можуть бути розміщено острівцями для 5 груп. Матеріали: картки для кожної групи: додаток 1 – по 5 на групу, додаток 2 – по 1 на групу, ручки. Доступ до мережі інтернет, гаджети (1-2 на групу).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда