TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Змініть свої окуляри

Вправа сприяє усвідомленню, що кожна людина особлива і може розвиватися, долаючи життєві перешкоди.

Застосування вправи: На уроці, Поза уроком
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: Нещеретівська ЗОШ 1-3 ступенів Білокуракинської селищної ради Луганської області
Предмет: Зарубіжна література
Тема уроку/години спілкування: В.Г.Короленко «Сліпий музикант». Пошук головним героєм (Петро Попельський) свого місця у світі.
Клас: 6
Мета вправи/заняття: Усвідомлення важливості поцінування різноманітності та людської гідності через пошук свого місця у світі.
Ключова складова громадянської компетентності: Емпатія
Додаткова/і складова/і компетентності: Повага до людської гідності та прав людини, Відповідальність, Впевненість у собі
Очікувані результати:

Визначає актуальність проблеми у прочитаному творі, висловлює своє ставлення до порушених питань,  пояснює вчинки героя, характеризує ставлення головного героя до світу, до природи, людей, мистецтва, обґрунтовує свою думку,розвиває навички критичного мислення.

Тривалість вправи: 20 хвилин
Інструкція для проведення вправи:
  1. Організуйте фронтальне обговорення прочитанного твору:  Яке враження справила на вас повість? Які проблеми порушує автор у творі? В який спосіб сприймав оточуючий світ сліпий хлопчик?
  2. Запропонуйте дітям спробувати зрозуміти головного героя (Петра). Попросіть їх записати на дошці слова -"хмарки", які передають його відчуття (діти виходять до дошки і записують слова).
  3. Поясніть, що для того, щоб відчути себе на місці інших людей, діти будуть приміряти чарівні (затемнені) окуляри, які вони ж самі виготовили заздалегідь.
  4.   Увімкніть приємну спокійну музику. За допомогою чарівної скриньки проведіть жеребкування -  хто ким стане, вирішить картка, яку кожна дитина мовчки витягує, але при цьому не показуючи її нікому.
  5. Попросіть учасників/-ць сісти там, де кому зручно й уважно прочитати рольові картки. Поясніть, що діти мають максимально перевтілитися в ролі.
  6.  Поясніть завдання: учні/учениці мають пройтися класною кімнатою, вийти за її межі та дослідити світ очима тієї особи, у яку перевтілитися. Зверніть увагу на те, що важливо не виконувати роль, а вийти та уявити, як це бути іншою людиною. Як це – відчувати себе  іншою людиною? Наприклад, чи зможа вона скористатися сходами? Бути успішною на уроках? Вільно спілкуватися з однолітками? тощо. Дайте на виконання цього завдання  (перебування в окулярах) 7 хвилин.
  7. Проведіть спільне обговорення:
  •  Як ви почувалися під час прогулянки класом, школою «в окулярах»? Що було найважчим? Кумедним? Що лякало? Що бентежило? Що розчарувало? Що найбільше здивувало під час вправи?
  •  Чи знаєте ви когось, хто не схожий на інших? Яку реакцію вони викликають в суспільстві?
  • Як живеться людям з обмеженими можливостями у наш час?
  • Враховуючи історію Петра Попельського, що, на вашу думку,важливо не втратити людині, щоб стати успішною, щасливою?

 

Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні та учениці дискутують про проблеми, які постали перед головним героєм; усвідомлюють важливість підтримки інших людей та на їх право розвиватися.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник для вчителя " Громадянська відповідальність. 80 вправ", вправа "Змініть свої окуляри"

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда