TEWC CoE 2 correct 

Вхід

E-mail *
Пароль *
Пам'ятати мене

Тулбокс для вчителів

Тулбокс - це збірка вправ та матеріалів для формування та оцінки громадянських компетентностей на різних предметах у школі та в рамках позаурочної і позашкільної програми. Всі вправи, викладені у Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками, контактна інформація яких міститься у кожному доданому матеріалі. Заохочуємо всіх учителів ділитися своїми розробками з колегами і власноруч додавати матеріали до Тулбоксу, попередньо зареєструвавшись на нашій сторінці.

Європейський центр ім. Вергеланда і Програма "Демократична школа" не несуть відповідальності за якість викладених матеріалів, проте залишають за собою право здійснювати редагування тексту і перевірку відповідності вправ заявленій тематиці.

Фільтр

Що, якщо...

Вправа сприяє обговоренню проблем навколишнього середовища та ролі кожної людини в збереженні планети.

Застосування вправи: На уроці
Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте: КЗ " Опорний заклад загальної середньої освіти " Престиж" ГМР
Предмет: Іноземна мова
Тема уроку/години спілкування: Охорона навколишнього середовища
Клас: 9
Мета вправи/заняття: Розвивати свідоме ставлення до екології, розуміння важливості ролі кожної людини у збереженні довкілля, готовність брати відповідальність за долю світу.
Ключова складова громадянської компетентності: Повага до людської гідності та прав людини
Додаткова/і складова/і компетентності: Громадянська свідомість, Відповідальність, Аналітичне та критичне мислення
Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • узагальнює знання з теми "Охорона навколишнього середовища";
  • закріплює граматичні навички вживання Modal verbs;
  • відпрацьовує програмову лексику з теми "Environmental protection".
Тривалість вправи: 30 хвилин
Інструкція для проведення вправи:

1. Почніть з того, що кожна людина намагалася хоч колись уявити якусь ситуацію та поміркувати «що, якби ...». Зауважте, що іноді ми уявляємо хороші наслідки, а іноді погані.

2. Об’єднайте учнів/учениць у малі групи по 5-6 осіб (шляхом розрахунку від 1 до 6).

3. Роздайте групам (методом жеребкування) картки з різними ситуаціями «Що, якщо…» (одній групі - одну ситуацію) (Додаток 1).

Ситуації:

  1. What if fresh water on Earth disappeared?
  2. What if there were constant acid rains?
  3. What if all the forests on the planet are destroyed?
  4. What if the glaciers melt?
  5. What if you use electric cars?

4. Попросіть групи створити на аркушах каскад наслідків стосовно ситуації, яку вони отримали, користуючись схемами-заготовками (Додаток 2). Наголосіть, що важливо працювати разом, усією групою, обговорювати всі ідеї та думки. Дайте на цей етап 10 хвилин.

5. Після опрацювання запропонуйте кожній групі зачитати свою ситуацію на загал та презентувати каскад наслідків. Кожній групі дайте 1-2 хвилини.

6. Після презентацій усіх груп підсумуйте роботу. Запитання для обговорення

  •  How difficult was it to imagine the situation? / Наскільки складно було уявити ситуацію?
  •  How would you react in such a situation? / Як би ви реагували в такій ситуації?
  •  How difficult is it to make a choice? Who or what influences our choice? / Наскільки складно робити вибір? Хто або що впливає на наш вибір?
  •  What can we do to change the situation? / Що ми можемо зробити, щоб змінити ситуацію?
Підсумок за результатами проведення вправи:

Учні/учениці усвідомлюють, що кожен/-а є частиною планети і його/її дії впливають на стан довкілля, тому кожна людина несе відповідальність за збереження планети. Захист навколишнього середовища сприяє дотриманню прав людини, таких як право на життя (стаття 3 Загальної декларацiї прав людини) та право кожної людини на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди (стаття 50 Конституції України), які має кожен/-а.

Роздаткові матеріали: Завантажити файл...
Використані джерела:

Посібник з освіти дітей правам людини «Компасіто» (активність 36 "Що, якщо..." Режим доступу: http://www.eycb.coe.int/compasito/ru/chapter_4/4_36.asp

Підручник з англійської мови.

Необхідне обладнання/матеріали, облаштування класу, тощо: Підручник з англійської мови, картки з ситуаціями (Додаток 1), маркери, каскад (Додаток 2).
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter

logos foot new

Програма реалізується у співпраці з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив”, Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” та Благодійним фондом "SaveEd" за підтримки Міністерства освіти і науки України та фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії


krok za krokom coi whitesavED logo white transparent

© 2024 Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», Європейський центр ім.Вергеланда